از روزبه تا سلمان محمدی!

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

اسرار جدید آب زمزم
نویسنده : غریب آشنا - ساعت ۸:٤٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٠
 

تحقیقات یک دانشمند ژاپنی نشان میدهد هزار قطره آب معمولی با اضافه شدن یک قطره از آب زمزم ، خواص آب زمزم را پیدا می کند. نتایج تحقیقات با استفاده از فناوری نانو نشان می دهد آب زمزم در مکه مکرمه آب معمولی نیست ، بلکه از خواصی برخوردار است که در هیچ یک از آب های جهان پیدا نمی شود . دکتر « ما سا روا ایموتو » گفته است آب زمزم منحصر به فرد واز آب های دیگرمتمایز است و ساختار بلوری آب زمزم با همه ی آب های جهان تفاوت دارد .
این محقق ژاپنی اظهار داشته است: همه مطالعات و تحقیقات در آزمایشگاه ها نتوانست هیچ یک از خواص این آب را تغییر دهد و ما نتوانسته ایم علت آن را تشخیص بدهیم . وی در پایان گفته است:


آب زمزم یک آب معمولی نیست . گفتنی است دکتر « ایموتو » بنیانگذار نظریه تبلور ذرات آب است .وی می افزاید زمانی که    بسم الله الرحمن الرحیم    گفته می شود، تغییرات عجیبی در بلورهای آب رخ داده و آنها بسیار زیباتر می شوند، چاه زمزم در نزدیکی مقام ابراهیم و در هیجده متری کعبه،  در زیرزمین واقع استو آب آن توسط پمپ از طریق لوله کشی به زائرین می‌رسد.
چاه زمزم از دیگر آثار مسجد الحرام است که با نامهای چاه اسماعیل، حفیرة عبدالمطلب، شفاء سُقم،عافیه، مَیمونه، طُعم، بَرکة، بَرّة ، شناخته می‌شود. این چاه در قسمت شرقی مسجدالحرام قرار دارد و همانند دیگر مشاهد حج، از آثار ابراهیم، اسماعیل و هاجر است.
وجود این چاه و اهمیت آن برای مردم مکه سبب شده بود تا در قریش منصب «سقایت» به وجود آید. این منصب در اوان ظهور اسلام، در دست عباس عموی محمد بود.

 در روایات اهل بیت، نوشیدن از آب زمزم سفارش شده و همه مسلمانانبه متبرک بودن آن باور دارند.

نقل از وبلاگ زیبای: گلبرگ های باغچه من