از روزبه تا سلمان محمدی!

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

شهادت مظلومانه امام جعفر صادق علیه السلام
نویسنده : غریب آشنا - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢ مهر ۱۳٩٠
 

امام جعفر صادق علیه السلام مدرس و سرآمد تمام علوم جهان من جمله طب ، شیمی ، فیزیک ، زیست شناسی ، زمین شناسی ،نجوم ، الهیات ، عرفان ، فقه و... بوده اند!

به طوریکه دانشمندان زمان از سراسر جهان به خدمت ایشان می آمده اند و در مکتب درس ایشان زانوی ادب به زمین می زده اند و در مکتب ایشان کسب علم و فضل می نموده اند!

در مکتب ایشان رنگ و نژاد و مذهب و دین و قومیت مطرح نبوده است به طوریکه در میان شاگردان ایشان از همه اقشار و اقوام حضور داشته اند!

با تحقیقاتی که چند تن از دانشمندان جهان در مورد علومی که ایشان تدریس می کرده اند اظهار شگفتی کرده اند که این امام همام این علوم را چطور و به چه طریق کسب نموده اند!

در نهایت چون دیده اند تمامی دانشمندان در برابر ایشان اظهار عجز و ناتوانی می نموده اند ناچار به پذیرفتن این عقیده شده اند که علوم ایشان کسبی نبوده بلکه از علوم الهی بوده است که بر قلب و جان ایشان رخنه نموده است!

(جهت اطلاعات بیشتر میتونید به کتاب مغز متفکر شیعه امام جعفر صادق علیه السلام ترجمه ذبیح الله منصوری مراجعه کنید)

حاکم زمان چون از اظهار محبت و توجه مردم در سراسر دنیا به سمت ایشان، هراس فروریخته شدن پایه های ظلم و جور خود را می دید در نهایت مظلومیت این امام همام را به شهادت رسانید!

ای روی تو قبله حقایق             یا حضرت کاشف الحقایق

دریای معالم و معانی               استاد کتاب آسمانی

مفتاح نجات ، مذهب تو            اسلام ، رهین مکتب تو

افسوس که حرمتت شکستند    پیوسته دلت زکینه خستند

از خانه برون به حال خسته        بردند تو را دو دست بسته

دشنام ز خصم خود شنیدی       شب در پی مرکبش دویدی

با پا و سر برهنه آن شب              جانت ز الم رسید بر لب

شهادت مظلومانه  امام جعفر صادق علیه السلام رو  خدمت همه عزیزان و علی الخصوص خدمت صاحب عزا امام زمانمون (عج الله تعالی فرجه الشریف) تسلیت عرض می کنم!!!