از روزبه تا سلمان محمدی!

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

چرا یهود دشمن جبرئیل علیه السلام است؟!!
نویسنده : غریب آشنا - ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٦ دی ۱۳٩٠
 

در زمان رسول خدا محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم عده ای از یهودیان بدنبال ظهور نشانه های پیامبر آخرالزمان به کشیش خود به نام "ابن صوریا" فشار آوردند تا او را مجبور به مناظره با پیامبر نوظهور "محمدبن عبدالله" کنند تا بر آنها حقیقت پیامبری وی یا کذب پیامبری وی برآنها روشن شود!

«ابن صوریا» با لباس بلندى که تا زانویش مى‌رسید، و در حالى که کلاه ویژه‌ ى دانشمندان‌ یهود را بر سر داشت، فدک را با گروهى از یاران خویش به سوى مدینه ترک کرد.

او بارها نشانه‌هاى آخرین پیامبر را در تورات خوانده و به یهودیان نیز آن را بشارت داده بود.اینک وى بر خلاف میل باطنى و تنها براى رهایى از فشار اطرافیانى که در پى یافتن نشانه‌هاى پیامبر جدید بودند، به مدینه مى‌رفت.

آنان در مدینه، نزد رسول خدا رفتند. ابن صوریا ، پرسش‌هایى زنجیره‌اى و از پیش تعیین شده را به ترتیب مطرح کرد و یک به یک پاسخ شنید. ابن صوریا در تورات خوانده بود که: «چشم پیامبر در خواب نمى‌بیند، اما قلبش بر همه چیز آگاه است». بنابراین پرسید: «اى محمد! خواب تو چگونه است؟»


پیامبر فرمود: "چشمم در خواب است، اما قلبم بیدار است".

یک به یک سوالات خود را مطرح می نمودند و پاسخ صحیح آن را می شنیدند

یهودیان پس از پاسخ‌هاى درست پیامبر، انتظار داشتند که ابن صوریا، ایمان آورد و اسلام را بپذیرد.

اما او که در پى بهانه‌اى براى فرار از حقیقت بود، پس از اندکى تأمل و پس از شنیدن حقایق در حالى که عرق از جبینش خشک مى‌کرد، گفت: «اى محمد اگر به آخرین پرسشم پاسخ دهى، به تو ایمان مى‌آورم.

پرسشم این است نام فرشته‌اى که بر تو نازل مى‌شود چیست؟ پیامبر فرمود: جبرئیل. ناگاه ابن صوریا، گفت: ولى او دشمن ماست؛چون دستورهایش مشکل است و درباره‌ ى جنگ و جهاد سخت مى‌گیرد. در حالى که میکاییل، فرشته‌اى است با دستورهاى ساده ، و او رحمت الهى را نازل مى‌کند. اى محمد! اگر پاسخ مى‌دادى میکاییل، هرآینه، سخنت را مى‌پذیرفتیم.

و بدین ترتیب از حضور پیامبر خدا و با دیدن و روشن شدن حقایق بدون اینکه ایمان بیاورند رفتند

از آخرین سوال ابن صوریا مشخص می شود که کاملا پیامبری "پیامبر اسلام" بر او روشن شده است و حتی جبرئیل را هم به نام پیام آور از جانب خداوند قبول داشته است اما این عمل او تنها بهانه ای برای فرار از حقیقت بوده است!

با مطالعه در کتب در مورد دشمنی یهود با جبرئیل با دو مطلب مواجه شدم!

یکی اینکه کاهنان یهود پیش از ظهور "بخت النصر" از وجود وی مطلع شدند و می خواستند پیش از ظهور و به پادشاهی رسیدن وی او را بکشند و شخصی را برای فرستادن او روانه محل زندگی او کردند اما جبرئیل مانع کشتن بختنصر شد و او را منصرف کرد و این قضیه را تنها تنها علمای اهل سنت از زبان یهودیان نقل نموده اند و به احتمال بسیار زیاد ساخته و پرداخته ذهن خود یهودیان صدر اسلام برای مخالف با جبرئیل و پیامبر اسلام بوده است!

و دومین مطلبی که دیدم که ظاهرا طبق آیات قرآن صحیح است این بود که:

یهود انتظار داشتند پیامبر آخرالزمان از نسل بنی اسرائیل(یعنی از نسل یعقوب فرزند اسحق فرزند ابراهیم علیهم السلام) باشد

و اینک می دیدند آخرین پیامبر از نسل اسماعیل فرزند ابراهیم علیهم السلام است و فکر می کردند جبرئیل اشتباها و یا از عمد قرآن را بر قلب نازنین محمدمصطفی صلی الله علیه و آله وسلم نازل نموده است و بدین سبب به خاطر دشمنی با جبرئیل و نژاد پرستی خود حاضر به پذیرش حقیقت نشدند و سر باز زدند!

 

خداوند آیات96تا 98 سوره بقره را نازل نمود:

هر آینه مردم یهود را حریص ترین مردم بر زندگی دنیا خواهی یافت...

بگو به کسانی که با جبرئیل دشمن هستند که جبرئیل به فرمان خدا ، قرآن را بر قلب تو نازل کرده است و کتب آسمانی پیشین را تایید کرده است و مایه هدایت و بشارت برای مومنان است

و هر کس دشمن خدا و پیامبران و جبرئیل و میکائیل باشد و خداوند دشمن کافران است!!!