از روزبه تا سلمان محمدی!

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

آزادی بیان در انقلاب اسلامی از دیدگاه استاد شهید مرتضی مطهری
نویسنده : غریب آشنا - ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ بهمن ۱۳٩٠
 

 همانطوریکه رهبر و امام ما مکرر گفته اند در حکومت اسلامی‏ احزاب آزادند ، هر حزبی اگر عقیده غیر اسلامی هم دارد ، آزاد است، اما ما اجازه توطئه گری و فریب کاری نمیدهیم!
احزاب و افراد در حدی که عقیده خودشان را صریحا میگویند ، و با منطق‏ خود به جنگ منطق ما میایند ، آنها را میپذیریم اما اگر بخواهند در زیر لوای اسلام ، افکار و عقاید خودشان را بگویند ما حق داریم که از اسلام‏ خودمان دفاع کنیم و بگوئیم اسلام چنین چیزی نمی‏گوید ،حق داریم بگوئیم بنام‏ اسلام اینکار را نکنید، چنین آزادی بحث و گفتگوئی را گمان نمی‏کنم در جائی‏ دیگر نظیری بتوان برایش پیدا کرد!

شما کی در تاریخ عالم دیده اید که در  مملکتی که همه مردمش احساسات مذهبی دارند به غیر مذهبی ها آن اندازه‏ آزادی بدهند که بیایند در مسجد پیامبر یا در مکه بنشینند و حرف خودشان‏ را آنطور که دلشان میخواهد بزنند ، خدا را انکار کنند ، منکر پیامبری‏ شوند ، نماز و حج و را رد کنند و بگویند ما اینها را قبول نداریم ، اما معتقدان مذهب با نهایت احترام با آنها برخورد کنند!


در تاریخ اسلام از این نمونه های درخشان فراوان میبینیم و بدلیل همین‏ آزادی ها بود که اسلام توانست باقی بماند اگر در صدر اسلام در جواب کسیکه‏ میامد و میگفت من خدا را قبول ندارم ، میگفتند بزنید و بکشید ، امروز  دیگر اسلامی وجود نداشت اسلام باین دلیل باقیمانده که با شجاعت و با صراحت با افکار مختلف مواجه شده است!

نهضت ما در جهان انعکاس عظیمی پیدا کرده است .

برادران من از شما میپرسم چه نیروئی میتواند از سی و پنج میلیون‏ جمعیت یک کشور ، اقلا سی میلیون نفر آنها را واقعا انقلابی کند؟

من بتدریج این امید در دلم زنده میشود که این انقلاب به ایران محدود نمی ماند ، هفتصد میلیون مسلمان را در بر خواهد گرفت!

برگرفته از کتاب آینده انقلاب اسلامی نوشته استاد شهید مطهری

دلیل ترور 17000 نفر از دلسوزان مردم و نخبگان علمی همچون: استاد شهید مرتضی مطهری ، شهید بهشتی ، شهید باهنر ، شهید رجایی و... از ابتدای انقلاب خونین ایران اسلامی تا به امروز چه بوده است؟؟؟