یاد امام، راه امام

مدتیه مشغول بررسی شخصیت امام(ره) هستم!

هر چه بیشتر در مورد ایشون تحقیق میکنم، هر چه بیشتر کتابهای ایشون رو مطالعه میکنم، هر چه بیشتر غزلیات ایشون رو زمزمه میکنم، بیشتر پی به بزرگی این مرد می برم!

دوست دارم اینجا تنها به چند نکته ای در مورد نماز و عبادات ایشون اشاره ای کنم!

ایشان طی 15 سال که در نجف مشغول تحصیل بوده اند اطرافیان ایشان نقل میکنند ایشان با وجود کهولت سن هرگز نافله های ظهر  و عصرشون ترک نمی شد!

به همراه 8 رکعت نماز ظهر و عصر همیشه 16 رکعت نماز نافله رو هم در همه حال در کنار مرقد مولا علی علیه السلام (در آن گرمای طاقت فرسای نجف) همواره به صورت کامل ادا می کرده اند!

طی 15 سال حضور مستمر (غیر از شب های حکومت نظامی) شبی نبود که ایشان ساعت 3 نیمه شب در کنار مرقد مولایش و مولایمان علی علیه السلام حضور نیابند و به عبادات نیمه شب نپردازند!

حتی در آخرین روزهای حیاتشان فرزند ایشان حاج احمد آقا نقل میکنند: دیدم مدام امام در حال بی هوشی و به هوش آمدن به سر می برند!

لحظه ای موقع اذان چشمان ایشان را خواب فرا گرفت!

تا چشمانشان باز شد از من در مورد اذان جویا شدند! عرض کردم چند دقیقه ای از اذان گذاشته با ناراحتی به من فرمودند: چرا بیدارم نکردی؟؟ تو خود می دانی که در تمام عمرم حتی یک نمازم را اول وقت ترک نکرده ام!!!


امام خمینی (ره)

/ 10 نظر / 5 بازدید
تینا

سلام [لبخند] مطلبی که در مورد امام نوشتین خیییییییییییییییییییییییلی خوبه یه سری هم به من بزنید[لبخند][گل]

عاطفه (طلوعي دوباره)

الهی نصیرمان باش، تا بصیر گردیم / بصیرمان کن، تا از مسیر بر نگردیم، و آزادمان کن تا اسیر نگردیم . . . التماس دعا سلام دوست گرامي. 14 خرداد سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) رو به شما تسلیت ميگم. [گل]

عاطفه (طلوعي دوباره)

الهی نصیرمان باش، تا بصیر گردیم / بصیرمان کن، تا از مسیر بر نگردیم، و آزادمان کن تا اسیر نگردیم . . . التماس دعا سلام دوست گرامي. 14 خرداد سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) رو به شما تسلیت ميگم. [گل]

زلال

سلام این یعنی چشیدن لذت عبادت وعشق به خدا که انشا الله ذره ایش هم نصیب ما بشه .[گل] « سال ها می گذرد حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم » [گل][گل][گل]

دیبا

[ناراحت][گریه][ناراحت][سبز]

سلام

ما همه موج و تو دریای جمالی ای دوست موج دریاست اگر انکه نباشد دریا ....... هنوز مانده تا بفهمیم که بود چه کرد و ... و بی چشم داشت همه را انجام داد و فقط نگاهش به آسمان بود و بس.......

درنا

سلام خوبین؟ عید شما مبارک زیر سایه امیرالمومنین خوش و خرم باشین ما روهم دعا کنین یاعلی