آیینه زن در کلام بزرگان

آیت الله جوادی آملی آیت الله عبدالله جوادی آملی گفت: کمال زن در اصلاح جامعه است. فضیلت زن در این نیست که زن و دختر ما برود پایش را دراز کند و یک کسی را بزند و برای ما مدال بیاورد، فأین تذهبون، به کجا داریم می رویم.

این مرجع تقلید در درس تفسیر قرآن گفت: ما خیال می کنیم کمال زن در این است که برای ما برود مدال بیاورد، کمال زن در مادر شدن است، در فرزند تربیت کردن است، کمال زن در اصلاح جامعه است، چرا عواطف در جامعه کم است، زن از همین حقیقت خلق شده است، به ما گفتند بیراهه بروید ما هم گفتیم چشم، فضیلت زن در این نیست، که زن و دختر ما برود پایش را دراز کند و یک کسی را بزند و برای ما مدال بیاورد، فأین تذهبون، به کجا داریم می رویم.

مؤلف کتاب مفاتیح الحیاة با بیان این که الان باب شده بچه ها را ببرند مهد کودک و این خطر است، اظهار کرد: همین که پدر و مادر بزرگ شدند و سالمند شدند آن ها را به خانه سالمندان می برد چون مهر و عاطفه نچشید، هفت سال کودک باید در دانشگاه عاطفه باشد، تنها کسی که می تواند عاطفه را به جامعه ببرد، تنها کسی که می تواند عاطفه را به جان انسان تزریق کند آغوش مادر است، این عواطف که کم شود و زندگی گذشت و قرض الحسنه ای کم شود و بانک های ربوی زیاد شود، نتیجه اش همین ده دوازده میلیون پرونده ای است که در دستگاه قضا هست.

وی ابراز کرد: جامعه را هرگز با ربا، فشار و خشونت و افراط نمی شود اداره کرد، ائمه(ع) در روایت فرمودند هیچ سواری حق ندارد به پیاده رو بگوید برو کنار، این عاطفه و گذشت است، این قرض الحسنه که گفتند بدهید همین عاطفه را در جامعه زیاد می کند، این ده دوازه میلیون پرونده مال ماها است، دیگر، ما خیال کردیم اگر ربا گرفتیم یک قدری مالمان زیاد می شود، اما ده برابرش باید در دستگاه قضایی شکایت این و آن را بگوییم، این ده دوازده میلیون پرونده گذشته از استرس و سکته فشار اقتصادی هم تحمیل می کند، مگر کم خرج و هزینه دارد این ده دوازه میلیون، هزینه این ده دوازده میلیون کم است؟ بودجه دستگاه قضایی چقدر است؟ دستگاه قضایی گرفتار همین ها است.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به نقش عاطفه در تربیت جامعه ابراز کرد: این ده دوازده میلیون هر کدام با سه چهار نفر درگیر هستند که سی چهل میلیون می شود، این بر اثر این است که عاطفه را گم کردیم... !

/ 10 نظر / 52 بازدید
رضوانه

سلام همسنگر منم دوستانی داشتم که احساس نارضایتی داشتن از اینکه مادراشون سر کار بودن و .... البته همیشه هم این نیست خیلی از خانمها میتونن پاره وقت کار کنند و ورزش کنند و ضربه ای هم به مدیریت خانواده و رشد عاطفی فرزندشون نخوره. ولی اصل حرف اینه که ما به دخترانمون یاد ندادیم وظیفه اصلیشون چیه.... پایه رو باید درست کرد. التماس دعا در این ایام

ابوالفضل

با عرض سلام و احترام: خدا خیرت دهد. ایام به کام و التماس دعا

ابوالفضل

با عرض سلام و احترام: خدا خیرت دهد. ایام به کام و التماس دعا

میم

من موافق نیستم که زنان در عرصه های ورزشی نباید ظاهر شوند......هم مادر و هم پدر در رشد عاطفی فرزندان نقش دارند....جامعه ما جامعه نامتعادلی شده و مردان صرفا برای نان آوری و زنان محصور در خانه تعریف شده اند.....جامعه متعادل جامعه ایست که مردان و زنانش دوشادوش هم در خانواده و جامعه نقش ایفا کنند......پررنگ کردن تفاوت های بیولوژیکی و فیزیکی برای تقسیم کار جنسیتی درست به نظر نمی رسد التماس دعا

منشور هنر

سلام. به نظرم گرم نگه داشتن خونه با مادر هستش ولی خانم ها می تونن در جامعه هم اثر بخش باشن اما به حد تعادل و به اندازه ای که گرمای خونه کم رنگ نشه و زن تمایل به بیرون از خونه نداشته باشه. بروزم با:«...امام حسین(ع) که عالمی در سوگ او فغان سر می دهند و در کلاس آزادگی و جوانمردیش تلمذ می کنند کسیست که برای اثبات حقانیت دین خود در محاصره هم رسالتش را به طور اصولی و با صدایی رسا ابلاغ کرد تا همه انسان ها در تمام اعصار بدانند که امر به نیکی ها و نهی از زشتی ها وظیفه هر انسانی است...»

یه پسر

زندگی سخت ساده است، و ما به سادگی،سخت زندگی میکنیم . . . مرسی که اومدی! منم تو این ایام دعا کن خواهشا....

عمه

سلام.خب این مطلب ورزشی قهرمانی کاملا قبول دارم اماوقتی منه زن مریض میشم بایدبرم پیش پزشک زن یامرد؟یا اگرتزریق دارم برم مردبزنه؟ پس بعضی مشاغل باحفظ شئونات لازم وواجب هست .

عمه

سلام.اگربگیم لطمه نمیزنه دروغه....یکیش خودم هرگز بچم کودکی نکرده .چون یاتومهدبودکه نمیتونست تحرک زیادداشته باشه ویاتوخونه مجبوربود بزرگ باشه تاخونه بهم ریخته نشه چرا؟چون مادرش تنظیم وقتش بهم میخورد.زن شاغل حظ ولذت مادری راکامل نمیبره.

عمه

اینجورمطالب میذاری من شکنجه میشم[ناراحت]

سحر

این آقا عقلشو از دست داده پیر شده؟؟