سوال های بی پاسخ!

تا به خود اومدم و بساعت نگاه کردم دیدم ساعت از نیمه های شب گذشته!

و من هنوز متحیر کتاب و شخصیت این داستان بودم!

شخصیتی که بیشتر به داستان های خیالی شباهت داشت!

دیگه خوابم نمی برد و مدام داشتم این جمله رو با خودم تکرار می کردم:

"و چون در پایان نبرد پیروز شد بر کشته هایشان صمیمانه گریست..."


مدام با خودم داشتم شخصیت این داستان رو تحلیل میکردم که چطور میشه کسی پیدا بشه که بیاد در پایان جنگ پس از پیروزی ، بر کشته های دشمنان همچون مادری داغ دیده بگرید!

فردا که سرکلاس رفتم دیگه خودم نبودم!

مدام داشتم شخصیت داستان رو تحلیل میکردم!

یه دفعه متوجه نگاه های استاد و بقیه بچه ها شدم!

خیلی با تعجب بهم نگاه میکردند که چطور امروز ساکتم!

آرام و بی صدا و غرق در افکار و خیالات!

آخه همیشه کسی که با استاد کل کل میکرد و مدام سوال می کرد و سوال و جوابها رو نقد میکرد امروز غرق در خود شده!

یکی به مزاح گفت: عاشقی بد دردیه!

لبخندی زدم و در دل با خود گفتم آری انگار دوباره عاشق شدم!

موقع رفتن به خوابگاه رو یه ماشین دیدم که نوشته بود:

آنکه از عشق تو دیوانه نشد عاقل نیست!

دوباره غرق در شخصیت داستان شدم!

به محض بازگشت به خوابگاه دوباره شروع به خواندن ادامه کتاب...!

دیگه خودم نبودم!

گنجی پیدا کرده بودم!

آری شخصیت داستان کسی نبود جز علی!

همان آشنای غریب!

همان که مدام نام او را به مظلومیت برده ایم و اما نمی دانیم کیست!

همان که مدام سوال هایی از او در ذهنم بود که چگونه می شود:...؟؟؟

چگونه می شود مردی مسیحی هر روز صبح در گوشه ای پنهان می شود تا علی را ببیند و می گوید اگر روزی علی را نبیند آن روز دیگر آرام و قرار ندارد!

چگونه می شود عده ای او را خدا می خوانند؟؟؟

چگونه می شود...

خواهر عمربن عبدود چون نظاره گر کشته شدن برادرش به دست علی علیه السلام بود قصیده ای بلند در مدح قاتل برادر می سراید و می گوید: اگر قاتل برادرم جوانمردی غیر از علی بود تا آخر عمر در فراق برادرم میگریستم!

معاویه همانی که سالهای سال عمرش را در جنگ با او سپری کرده بود با شنیدن شهادتش می گرید و می گوید: دشمنمان بود اما جوانمردی بود که چون او روزگار به خود ندید!

با در بستر افتادنش تمام یتیمان کوفه با کاسه های شیر به عیادتش می آیند!

موقعی که از دفنش باز میگردند پیرمردی را در خرابه ای می بینند که بیتابی می کند!

تا پیرمرد متوجه می شود مونس شبهای تارش، که بوده و الان به کجاست آنچنان در فراقش سر به دیوار می کوبد که جان به جان آفرین می بخشد!

آری او همانیست که...افسوس

انگار خیلی غرق در افکار خودم شدم!

معذرتاوه

لینک دانلود کتاب رو براتون میذارم

امیدوارم دانلودش کنید یا اینکه کتاب رو از بازار تهیه کنید بخونیدش!

مطمئنم با خوندنش شما هم غرق در او خواهید شد!

به جرات می تونم بگم جزو یکی از بهترین کتابهایی میشه که خودندید!

دانلود جلد اول: امام علی و حقوق بشر

دانلود جلد دوم: امام علی و انقلاب فرانسه

دانلود جلد سوم:پایان فصل انقلاب فرانسه و فصل امام علی و سقراط

دانلود جلد چهارم: امام علی و قومیت عربی

دانلود جلد پنجم: امام علی و عصر او

( غریب نوشت: کتاب برا مطالعه چیز دیگه ایه!!! و قابل توجه دوستانی که با دانلود آشنایی ندارند پس از کلیک بر روی گزینه دانلود در صفحه اصلی باید صبر کنید تا صفحه دانلود بشه و همه کتاب براتون باز بشه و پس از باز شدن کامل می تونید از قسمت بالای صفحه کتاب رو ذخیره کنید! ضمنا اگه سرعتتون پایینه یکی یکی دانلودش کنین! )

انتها نوشت: چرا امیر مومنین و امیر انسانیت را (در حال نیایش با پروردگار خود) ترور کردند؟!!

چرا رهروان واقعی حضرتش در طول تاریخ، هر روز چون مولای خود ،در خون خود غلتیده اند؟!!

گرامی باد یاد و نام شهید مصطفی احمدی روشن!

ننگ باد بر آنان که با ترور شخصیت ها، قصد نابودی حق کرده اند!!!

/ 88 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

آی مردم آی مردم علی از دنیا تون سیره آی مردم آی مردم علی بی زهرا میمیره بابایی من عاشق این نوحست وقتی دلش میگیره میزاره و یواشکی گریه میکنه فکر میکنه من نمیفهم کسی بهش نیست بگه پدر اشک بریزه و دخترش دلش خبرش نکنه و نفهمه[ناراحت]

فاطمه

رفتم اسممو بنویسم ماسوله ولی بعد دوباره ننشتم فاطمه[نیشخند]

مهدیس

من فکر میکردم منظورتون کتاب علی علیه السلام صدای عدالت انسانی از جرج جرداقه. ولی آخر پست دیدم چند کتاب دیگه رو معرفی کردین... من میخوام از همون کتاب علی علیه السلام صدای عدالت انسانی شروع کنم.......چطوره؟

امید

بزرگترین چیزی که آدم میتونه ببخشه جان طرف مقابل هست گاندی از جان قاتلش پیشاپیش گذشته بود ولی علی به فرزنداش دستور کشتن داده بود/ به نظرم گاندی بخشنده تر بود

مهدیس

سلام... بعضیام عجب حرفایی میزنن ها!آدم حیروووون میمونه...منظورم این آقا امید است! در هر صورت بابت کتابا ممنون ولی سعی میکنم بخرم...حق کپی رایت و دانلود کتاب و اون دنیا و این دنیا و .... خلاصه باید پولام رو جمع کنم و بخرمشون![لبخند] از همون علی علیه السلام صدای عدالت انسانی شروع میکنم. از اسم کتاب خوشم اومد...مرسی بابت راهنمایی هاتون.موفق باشید...محتاج دعا [گل][گل][لبخند][گل][گل]

امید

(بخشش منظورم عفو کردن هست اونم حق خود نه از بیت المال و جان و مال دیگران بلکه از خود ) گفتم جان و مال خود کامنتمو توجه کنید// علی ع از جان قاتلش نگذشت و به فرزندانش دستور داد تا یک ضربه به همون شکلی که ابن ملجم زد بزنند ولی گاندی اونو بخشید و دستور آزادی رو قبل از ترورش داد. به نظرم گاندی بخشنده تر از علی ع بودند/.

حسین

با سلام خدمت شما دوست عزیز... ببخشید در مورد جواب این اقای عزیز که متسفانه نمی دانه چه کسانی را با هم مقایسه کنه .اخوی اولا هیچ انسانی نمی تواند در وصف بخشندگی امیرالمومنین چه از لحلظ جانی و چه از لحظ مالی..دوم.شما لطف کن در مورد زندگی علی(ع) کمی مطالعه کن تا فداکاری ها و جان فشانی های مولا را در راه اسلام رامتوجه شوی.سوم.گاندی رهبر بزرگی بود اما شاگرد کلاس اول حضرت علی(ع)هم نبود. بخدا شناختم من بخدا قسم خدا را نه خدا توانمش خواند نه ابولبشر توانم در تعجبم چه نامم شه لا فتا علی را.............. برو ای گدای مسکین در خانه علی زن که نگین بادشاهی دهد از کرم گدا را...

امید

اولین چیزی که توی سوال و پاسخ مورد توجه باید قرار بگیره اینه که بدون تعصب وارد بحث بشیم من نه تعصب به علی ع دارم و نه به گاندی/ دوستی که میگه من نمیدونم چه کسانی رو باهم مقایسه کنم دچار دو اشتباه شده یکی مغلطه و دیگری تعصب/. انسان رو با انسان میسنجند و از دل همین سنجش هست که خوب و بد استخراج شده و یک فرد الگو و دیگری مورد سرزنش قرار میگیره یا به تاریخ می پیونده/. من قصد مقایسه ام اینه که ادمها رشد میکنند و ما صرفا نمیتونیم یک فرد رو به ارج اعلا ببریم و بقیه رو به زیر بکشیم/. همونطور که علی ع برای زمان خودش بالاتر از همه بود الان هم ممکنه کسی بالاتر از علی ع پیدا بشه و بیاد به جامعه خدمت کنه به نظرم تک شخصیتی بودن درست نیست ما باید بپذیریم علی ع در همه جنبه ها نمیتونسته الگوی خوبی باشن و در بعضی موارد کسانی هستند که میتوانند الگو تر باشند/.

مهتا

بیا رول کنیم تو گُلِ نابــِ ـت و منَ ـم افکارِ نابــَ ـم و من ویــدِ تو رو دووود میکنم تو اَم افکارِ من و تا انتهای این فکر بــاش .. بعد ... برای همیشه برو .. که دیگه خاکسترِ افکــار ، نه به دردِ من میخوره نه تو اپم عزیز خوشحال میشم بیای

جمعه ی سبز

داشت یادمان می رفت این جمله را: به روزیم... برای دریافت پیام های انتظار ، عبارت (یا مهدی) را به شماره ی 09194878330 ارسال فرمایید...