رفع ابهام در مورد بیش فعالی و عوارض دارو

1.بنده به عنوان یک مربی، بچه های بیش فعال رو بیمار نمیدونم که نیاز به دارو درشون حس کنم چون دیده شده مربیان خوب و حتی خود بنده با مدیریت صحیح براحتی بچه های اینچنینی رو کنترل و به آن سمت و سوی دلخواه هدایت کرده ایم، مگر موارد بسیار بسیار نادر و حاد!

2.طبق مطالعاتی که بنده داشتم خیلی از ماها و امثال ماها طبق تعبیر آقایان در بیش فعالی بسر میبریم!

اگر دست آقایان به انیشتن و امثالهم و مایان در کودکی میرسید معلوم نبود با خوراندن این داروها چه بر سرشان و سرمان می آوردند!

3.مادری که میگه: دکتر بدون معاینه و صرف چند تا سوال و جواب، این دارو رو داره برا بچه تجویز میکنه، چه حرفی برا دفاع باقی می مونه!

4.حواس پرتی برا چنین بچه ای چیز غیر طبیعی نیست که نیاز به درمان داشته باشه ، چون این بچه غرق شیطنت هاشه!

5.بچه ای که شلوغ و شیطونه و حواس پرته به نظرتون بیماره یا بچه ای که با مصرف این دارو دچار افسردگی ، بی حالی ، بی اشتهایی و... شده؟!!(بچه رو باید از نزدیک قبل مصرف دارو و بعد از شروع مصرف دارو ببینید،که چطور بچه ی پر شور و نشاط و فعال حالا آروم و بسیار زیبا نشسته یه گوشه مثل عقب افتاده ها داره غذاش رو میخوره!)

6.وقتی دارو تنها برای 4 ساعت بچه رو متمرکز میکنه و بعد مجددا برگشت به حالت قبلی (تازه معتاد و سرشار از عوارض مصرف دارو) باز هم استفاده از این دارو عاقلانه ست؟!!

7.به نظرتون کمی ظرفیت و تحمل رو بالا ببریم و از ورزش و فعالیت های فیزیکی و کمی توجه و خرج کردن حوصله برا چنین بچه هایی استفاده کنیم به عوارض احتمالی این دارو ولو 1 درصد هم که باشه، عاقلانه نیست؟!

8.برا اعتیاد این دارو که طبق تحقیق دانشگاه علوم پزشکی گیلان با کوکائین و هرویین و کراک و اکستازی برابری میکنه و حتی شدیدتر هم هست چه فکری شده؟!

در آخر تاکید میکنم مشکل بنده تجویز دارو برا موردهای خاص و نادر(همان دیوانه) آن هم تحت مراقبت کامل پزشک نیست، بلکه مشکل ؛ تجویز برای هر بچه ای که پر شور و نشاط و شیطون و بالطبع حواس پرت هست ، که متاسفانه تو سطح مدارس شیوع پیدا کرده!

9.امروزه کشورهای غربی دارند با تفکیک این بچه ها تو مدارس خاص و استفاده از معلم های پر صبر و حوصله و رفتار درمانی (به جای دارو) این بچه ها رو درمان میکنند اما ما...

ضمنا اطلاع از عوارض احتمالی دارو حق هر پدر و مادریست!


......................................

هر گلی عطر و بو و زیبایی خاص خودش رو داره و شرایط زندگی خاص خودش رو هم میطلبه، پس انتظار نداشته باشین همه ی گل های زندگی رو با شرایط دلخواه خودتون وفق بدین!

.......................................

امام موسی کاظم علیه السلام فرمودند:

تَسْتَحِبُّ عِرامةُ الغُلام فی صِغَرهِ لِیَکوُنَ حَکیما فی کِبَرِه.

خوب است فرزند در سنین کودکی بازیگوش باشد تا در سنین بزرگسالی بردبار و صبور باشد.

/ 9 نظر / 35 بازدید
عمه

اولا بیش فعالی باید دردوران زیر5سال کنترل وتا زیر10سال به نتیجه مطلوب برسد .دوما طبق آماری که ازبزهکاران جوان گرفته شد این افراداکثرا اطفال بیش فعالی بودن که اگر درسنین کودکی تحت درمان قرارمیگرفتن الان میتونستن مثل بقیه مردم سالم زندگی کنند.صرف تحرک زیاد را بیش فعالی نمیگویند آیتم های زیادی منجمله عدم تمرکز میباشد.ورجه وورجه را بیش فعالی نمیگن.

عمه

میدونی چرا اینهمه مقاومت نشون میدم؟چون نمونه آماریشو چندسال پیش ازطریق تلویزیون دنبال کردم.یکی ازکسانیکه خیلی خوب توصیفش کردومن قانع شدم خانوم دکترسیمافردوسی روانشناس میباشد.ونمونه دیگرمصرف کنندش را داخل خونواده دارم که هیچ عارضه ای نداده .دلیل که خانوم دکترآوردهمین بوده که اگر بجاوبموقع تجویزبشود اثرات مخرب راندارد.[گل]

عمه

یعنی ریتالین برای جوانانی که بدلیل امتحان وکنکورمصرف میکننداثرتخریبی دارد

آمنه

سلام.خوبید؟خیلی وقته خبری ازتون نیست.چه خبرا؟ عمه خانوم فرمودن بیام اینجا در مورد بیش فعالی.متاسفانه من تو یه مرکزی هستم و مشکلمون همین داروها و برچسب بیش فعالی هست که به هر کودکی میزنن.بیش فعالی باید 8 تا آیتم از 16 تا رو داشته باشه.ولی تا بچه یه ذره شیطون میشه بهشون میگن بیش فعال.

خواهر مهدیس :)

سلام...وقتتون به خیر اون اولا و دوما که آوردین...شاید تا حدی باهاش موافق باشم.. اما اون سوما..اصلا حرفم این نبودها...هیچوقت قصد جسارت ندارم... مطلبتون خیلی اطلاعاتمو تو این زمینه بالا برد...ازتون ممنونم.... یکی از مواردی که ازتون یاد گرفتم اینکه بدونیم حرف پزشکان و نسخه شون وحی منزل نیس:) بله با جمله آخرتون کاملا موافقم.حرف من هم از اول همین بود که هر بچه شیطونی بیش فعال نیس... ولی خب...اگه بیش فعال بودن بچه ای به طور قطعی تشخیص داده بشه به نظرم حتما باید درمان انجام بگیره... راستی اگر شما بیش فعال بودین، احتمال اینکه فرزندتون هم همینطور باشه زیاده... موفق باشید...خدانگهدار[گل]

ذهن زیبا

سلام سید! من از روانشناس مرکزمون پرسیدم گفت: تجویز ریتالین برای زیر 6 سال ممنوعه! اصلا نباید تجویز بشه حتی اگه بچه بیش فعال باشه! گفت تخلفه و باید گزارش بشه! نمونه همچین دکتری رو هم خودش دیده بود و برخورد کرده بود!

ذهن زیبا

سلام. نمی دونم! اون گفت! فردا ازش می پرسم خو...

انسان

پیشاپیش ...عید برشما...مبارک...[گل][گل][گل][گل][گل][گل]