اعجاز عددی قرآن

* واژه دنیا در قرآن کریم 115 بار به‌کار رفته است، و واژه آخرت هم همین تعداد.

* حیات 71 بار، موت هم همین تعداد.

* علم و معرفت و مشتقات آنها 811 بار، ایمان و مشتقات آن هم همین تعداد.

* مشتقات وصى / توصیه به تعداد اوصیاى الهى دوازده بار به کار رفته است.

* لفظ شیعه و مشتقاتش دوازده بار در قرآن به کار رفته است.

* مشتقات فرقه، 72 بار به کار رفته است و این به تعداد 72 فرقه اسلامى است.

* کلمه (امام) به معناى رهبر و زمامدار الهى به صورت مفرد و جمع 12 بار در قرآن کریم تکرار شده است که مطابق است با روایات نقل شده از پیامبر اسلام (ص) از طریق شیعه و سنى مبنى بر اینکه تعداد امامان بعد از ایشان 12 نفر مى‌باشند.

* کلمه (رجل) به معناى مرد مساوى کلمه (امراه) به معناى زن هر کدام 24 بار آمده است.

* کلمه (الحیاه) به معناى زندگى وکلمه (الموت) به معناى مرگ هر کدام 145 بار تکرار شده است.

* کلمه (ارسل) به معناى فرستاد و مشتقات آن 513 بار در قرآن کریم تکرار شده است و نام 28 پیامبرى که در قرآن از آنها نامى آورده شده است نیز مجموعاً 513 بار تکرار شده است.

* کلمه (الرسل) به معناى پیامبران و کلمه (الناس) به معناى مردم هر کدام 368 بار تکرار شده است.

* کلمه (سرور) به معناى شادى و کلمه (حزن) به معناى غم و اندوه هر کدام 4 بار تکرار شده است.

* کلمه (الحر) به معناى گرما و کلمه (البرد) به معناى سرما هر کدام 4 بار تکرار شده است.

- یکى از دلایل حقانیت قرآن آن است که خداوند متعال در سوره صف آیه 6 مى‌فرماید: «و به یاد آورید هنگامى که عیسى پسر مریم گفت اى بنى اسرائیل من فرستاده خدا به سوى شما هستم در حالى که تورات را که قبل از من نازل شده تأیید مى‌کند و بشارت دهنده هستم به پیامبرى که بعد از من مى‌آید و نام او احمد است».

همچنین خداوند در سوره اعراف، آیه ى 157 مى‌فرماید: «مؤمنان کسانى هستند که از پیامبرى پیروى مى‌کنند که از هیچ بشرى تعلیم ندیده است همان پیامبرى که یهودیان و مسیحیان نام او را در تورات و انجیل نوشته شده مى‌یابند».

حال اگر در همان زمان که قرآن نازل شد، نام پیامبر در تورات و انجیل وجود نداشت فوراً علماى یهود که دائماً از نزدیک مراقب اسلام بودند براى اثبات عدم حقانیت قرآن به مسلمانان اعلام مى‌کردند که چنین چیزى نیست و تورات و انجیل را به مسلمانان نشان مى‌دادند، در حالى که چنین چیزى اتفاق نیفتاد و خود این مسأله نشانگر این است که نام مبارک پیامبر در زمان نزول این آیات در کتاب‌هاى مقدس یهودیان و مسیحیان بوده است و آنها با این نام مقدس کاملاً آشنایى داشته‌اند به همین دلیل خداوند متعال در سوره انعام آیه 20 مى‌فرماید: «اهل کتاب (یهودیان و مسیحیان) پیامبر را مى‌شناسند همچنانکه فرزندان خود را مى‌شناسند». اما در قرن‌هاى بعد نام آن حضرت و اوصاف او را از تورات و انجیل به تدریج حذف کردند.

منبع: نرم افزار " دانشنامه قرآنی نسیم رضوان"

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Rain boy

مثل گنجیشکی که زیر برفا مونده همه ی دلتنگیم: پیش تو جا مونده.....................

جوکرمومن

ضمن عرض سلام مجددا با یک سری اراجیف به روزم!

مروارید

سلاااااااااااام....بدو بیا که اپم....[گل]

مروارید

سلاااااااااااام....بدو بیا که اپم....[گل]

م-ر

سلام عالی بود[چشمک] بیست بیست[زبان][نیشخند][نیشخند][گل]

¸¸.•*´•.♥فائزه ♥ ♥•`*•.¸

___________$$$$$$$$ امیدوارم $$$$$$$$$ __________$$$$$$$$$$$$_♥_$$$$$$$__$$$$ _________$$$$$$$$$$$$$♥ ♥$$$$$$$$$__$$$ _________$$$$$$$♥ آسمانت بی غبار ♥ $$__$$$$ _________$$$$$$♥ سهم چشمانت بهار ♥$___$$$ __________$$$$$♥ قلبت از هر غصه دور ♥$__$$$ ____________$$$$♥ بزم عشقت پر سرور ♥$$$ _______________♥ بخت و تقدیرت قشنگ ♥$ _________________♥ عمر شیرینت بلند ♥ ____________________$$♥♥♥$$$$ ______________________$♥♥$ _______________________♥