ازدواج حداکثر با چهار تا زن!!!

طبق آیه 3 سوره نساء به آقایون اجازه داده شده تا حداکثر چهار همسر بگیرند!!!

( با زنان پاک ازدواج کنید یک همسر ، دو همسر ، سه همسر و یا نهایتا چهار همسر!!!

اگر میترسید که نتوانید بین آنها عدالت را برقرار کنید پس تنها یک همسر بگیرید که این کار بهتر است برای شما تا ستم نکنید!!! )

همانطور که همه میدونیم اسلام در بین قبایلی وحشی صفت ظهور کرد!

انسانهایی که بویی از انسانیت نبرده بودند و از هیچ گونه ظلم و ستمی نسبت به یکدیگر دریغ نمیکردند!

کسانی که بیش از همه مورد ظلم و آزار واقع می شدند دختران و زنان معصومی بودند که برای مردان همچون برده و حیوانی خرید و فروش می شدند و حتی او را از ابتدایی ترین حقوق منع کرده بودند! مردان هیچگونه قید و بندی در ازدواج نداشته اند به نحوی که اگر مردی قادر بود تا 100 زن برای خود اختیار میکرد و هر کدام را هم که میخواست به دیگری واگذار میکرد!

آری در چنین شرایطی اسلام ظهور کرد و پایه گذار حقوقی برای زنان شد که تا روز قیامت جاویدان خواهد ماند!

اسلام شخصیت زن را آنقدر بالا برد تا آنجا که پیامبر بر دستان دختر خود بوسه زد!

همانطور که میدانیم خداوند دستورات رو طوری در قرآن بیان کرده که تا روز قیامت جاویدان بماند!

خداوند در ابتدا در این آیه مردان رو حداکثر به چهار زن محدود می کند!

یعنی در قدم اول مردان را مجبور میکند که زنان بیشتر از چهار مورد را رها کنند!

سپس در ادامه آیه امر میکند اگر میخواهید به راه عدالت نزدیک شوید تنها یک همسر اختیار کنید!

سپس در آیه دیگر 129 سوره نساء صریحتا میفرمایند:

هرگز نمیتوانید بین زنان عدالت برقرار نمایید هرچند کوشش نمایید

چرا که معنای برقراری عدل یعنی اینکه حتی در لبخند زدن هم باید عدالت را برقرار نماید!

و خداوند در جای جای قرآن امر به تقوی و عدالت نموده است و کسی هم که عدالت را برقرار نکند و به حق دیگری ظلم و تعدی کرده پس مورد مواخذه و عذاب خداوند قرار می گیرد

/ 38 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مدعی عاشق ولایت

هوالحق با خوندنه صیغه مسئولیت آورده میشه و تمام مسئولیت ازدواج دائم هست به جز نفقه و ارث بردن زن تازه عزیزای دلم به عنوان مهریه میتونید هر حقی از طرف بگیرید فرقش با دوستی همینه ارزش زن رو بالا بردن

وانا

فروشنده خانم با ماهی پنجاه هزار تومن!!!ناراحت خانم حسابدار ساعتی 1700 تومن!!! ضمنا ما نگفتیم که زن مطلقا حق کار نداره که!! --------------------------------------------------------------------------------------- این نابرابری حقوق هم برمیگرده به سوئ استفاده همه از دین که میگن چون زنه مردش خرجش رو میده نیازی به پول نداره البته قبول دارم در دوران قبل از نضهت فم ها تو اروپا و امریکا هم این نابرابری وجود داشت اما مهم اینه که الان رفع شده اون وقت ما با کلی ادعا و حرف... لابد الان میخواید بگید فم ها اومدن اوضاع بدتر شد نه اصلا اونا هنوز هم دارن میجنگن چون معتقدن نباید از زن تو صنعت استفاده ابزاری و تجاری بشه مخصوصا تو تبلیغات ببین کی به اینم برسن و ما هنوز...

ستاره

حالا الان ما باید خوشحال باشیم که آقایون به چهار زن محدود شدن؟!

مدعی عاشق ولایت

هوالحق چرا میزنید چشم سند کتاب شهید مطهری با کمی ذهن کنجکاو و سوال از جانب شاگرد آیت الله مصباح حله!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کریستال

غریب بیچاره میشی اگه 2تا زن بگیری چه برسه به 4تا!!!! زن اولت میکشتت!!پس بشکن نزن و پسر خوبی باش!!

وانا

از تو کارخونه ها درمیارن و میذارندش تو...ناراحت از چاله درشون میارند و میندازندش تو چاه!!! یه نگاهی به آمار های سقط جنین ، خودکشی ، بیماری های روحی روانی ، و... تو غرب بندازین --------------------------------------------------------------- فعلا که ما تو چاه هستیم نه اونا! بد نیست شما هم یه سر به آمار افسردگی و بیماری های روانی و سقط جنین تو ایران بزنین البته آمار واقعی نه آمار بچه گول زن!

وانا

من بچه سالم تو خونواده مذهبی (البته از نوعی که شما میخوان) ندیدم! همه یا افسرده ان! یا به زور بابا ننه چادر سرشون اونایی هم که سالمن مغزن قاطی کردن (بعضی مسائل ساده ی دینی رو از خود خدام بیشتر سختگیری میکنن) البته شکی نیست که ادم مذهبی خوب هم دیدم ولی نه آمار افسردگی و این حرفا ثابته میدونی چرا؟ 1) ادمای خیلی مذهبی به اشتباه جاده رو برعکس میرن 2) آدمای غیرمذهبی چون امکانات ندارن جاده رو مارپیچ میرن نتیجه نابودی هردو دسته هست! در مورد سقط جنین توی ایران بچه ی دارای تالاسمی فقط تا قبل 3 ماه حاملگی میتونه سقط بشه درحالیکه دولت خودش ازمایش پیش از ازدواج رو اجباری کرده تا جلوی بیماری بگیره چند تا زن بشمرم برات که تا بیان مراحل قانونی رو بگزرونن چون از سه ماه رد کردن باید یه عمر بچه معلول بزرگ کنن و در مورد مبتلایان تالاسمی شاهد مرگ تدریجی بچشون باشن؟ یا اصلا اقا مال پشت کوه بودن بعد از سه ماه فهمیدن بچه مشکل خطرناکی داره! عزیز جان حتی نماز خوندن هم میتونه بانی خیر و شر بشه این ما هستیم که چطور ازش استفاده میکنیم!

یک خواننده

سلام ممنون که به وبلاگ من سر زدی یه سری از مطالبت رو خوندم خوشم اومد ولی به نظر من یکم عجله کردی و زود تصمیم گیری کردی چقدم دل پری از مردا داری.باور کن دست خودشون نیست غریزی هستش مثال:تو میتونی دستشویی داشته باشی ولی نری؟؟ به وبلاگ منم سر بزن و اگه خواستی میتونیم هم دیگر رو لینک کنیم نظرت چیه؟

شالیس

پس میشه بگین چرا هنوز این قانون حق 4 تا زن گرفتن آقایون هنوز پابرجاست؟؟؟ واقعا به نظر شما مردان ایرانی جنبه این قانونو دارن؟ هدف اسلام کجاو هدف 4 تا زن گرفتن الان آقایون کجا!!!!!!

عقلانیت

با سلام دوست من مطلبی که درباره عدالت میان زنان نوشتین اشتباهه! عدالتی که خدا فرموده نمیتونید رعایت کنید عدالت قلبی در محبت قلبیه و عدالتی که مرد باید در تعدد زوجات رعایت کنه عدالت در حق همخوابگی و نفقه هست. اینی که گفتم روایت امام صادق علیه السلامه. و اینو همه فقها گفتن. لطفا قبل از اینکه از عالمان دینی احکام رو نپرسیدین در مورد آیا کتاب خدا و تفسیر اون اظهار نظر نکنین. مه خطر بد عاقبتی رو به همراه داره.