ثروت و موفقیت یا عشق؟!!

زنی از خانه بیرون آمد و سه پیرمرد را با چهره های زیبا جلوی در دید.
به آنها گفت: « من شما را نمی شناسم ولی فکر می کنم گرسنه باشید، بفرمائید داخل تا چیزی برای خوردن به شما بدهم.»
آنها پرسیدند:« آیا شوهرتان خانه است؟»
زن گفت: « نه، او به دنبال کاری بیرون از خانه رفته.»
آنها گفتند: « پس ما نمی توانیم وارد شویم منتظر می مانیم.»
عصر وقتی شوهر به خانه برگشت، زن ماجرا را برای او تعریف کرد.
شوهرش به او گفت: « برو به آنها بگو شوهرم آمده، بفرمائید داخل.»
زن بیرون رفت و آنها را به خانه دعوت کرد. آنها گفتند: « ما با هم داخل خانه نمی شویم.»
زن با تعجب پرسید: « چرا!؟» یکی از پیرمردها به دیگری اشاره کرد و گفت:« نام او ثروت است.» و به پیرمرد دیگر اشاره کرد و گفت:« نام او موفقیت است. و نام من عشق است، حالا انتخاب کنید که کدام یک از ما وارد خانه شما شویم.»
زن پیش شوهرش برگشت و ماجرا را تعریف کرد. شوهـر گفت:« چه خوب، ثـروت را دعوت کنیم تا خانه مان پر از ثروت شود! » ولی همسرش مخالفت کرد و گفت:« چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟»
فرزند خانه که سخنان آنها را می شنید، پیشنهاد کرد:« بگذارید عشق را دعوت کنیم تا خانه پر از عشق و محبت شود.»
مرد و زن هر دو موافقت کردند. زن بیرون رفت و گفت:« کدام یک از شما عشق است؟ او مهمان ماست.»
عشق بلند شد و ثروت و موفقیت هم بلند شدند و دنبال او راه افتادند. زن با تعجب پرسید:« شما دیگر چرا می آیید؟»
پیرمردها با هم گفتند:« اگر شما ثروت یا موفقیت را دعوت می کردید، بقیه نمی آمدند ولی هرجا که عشق است ثروت و موفقیت هم هست! »

آری… با عشق است که هر آنچه که می خواهید می توانید به دست آورد

منبع: وبلاگ زیبای معجزه قلب

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Rain boy

خیلی داستان خوبی بود.در هر خانه عشق باشد ثروت و موفقیت هم خواهد امد. بازم پدر مادر خوبی بودن که به حرف بچه شون گوش دادن.... اما فکر کنم این داستان با داستان من مخالف باشه نه؟؟؟؟؟ اخه تو داستان من هم عشق بود اما از موفقیت هیچ خبری نبود...

نگاه و پگاه

تفسیر و تاویل از کلمه عشق داستانش طولانی و کسل کننده است ... چرا که اگر عشق به جنس مخالف مقصود باشد ... هر رمان عشقی را که ورق بزنید .. خواهید دید که عشاق آن تماما انسان هایی هستند که در روان خود مشکلاتی دارند و میپندارند که با به دریای عاشقی زدن و آشفته حالی را به زندگی خود کشاندن ... این مشکل درمان میگردد !!!!! با این همه ،از این که مینویسید و این نوشتن نشانی از زنده بودن و نفس کشیدن شماست سخت مشعوف و خوشحالیم ... و آرزو میکنیم که دست از نوشتن برندارید !! این سرزمین سخت نیازمند انسان های زنده است !

سلمان آنلاین

سخنرانی منتشر نشده از مهندس مشایی در تحلیل انتخابات 88 در جمع حامیان دکتر احمدی نژاد از سلمان آنلاین دانلود کنید/ عملکرد مهندس مشایی درست برخلاف کسانی همچون آقای شریعتمداری و بعضی آخوندها و سپاهی های انحصارطلب هست که به محض اینکه ببیند یک خط و یا جریانی باب میل آنها نیست بجای اینکه وارد کار فکری و فرهنگی بشوند و به ارزیابی ریشه ها بپردازند مستقیما وارد فاز خذف فیزیکی آن فرد و یا آن جریان میشوند غافل از اینکه با حذف فرد و یا جریان؛ اندیشه های آنها در جامعه بصورت پنهانی در حال رشد است. اینگونه رفتارهای حذفی و خشن بود که منجر به وقوع حوادث تیر78 و فتنه88 شد و بنده به وضوح و از نزدیک در درگیریهای فتنه88 شاهد این فاجعه بودم و با اکثر کسانی که در این درگیریها به تور نیروهای طلاب می افتادند همه شان کینه ی چندین ساله به دل داشتند و معتقد بودند که در طول انقلاب به آنها به عنوان شهروند درجه ثانی نگاه میشد مگر اینکه بسیجی و یا از افراد منتسب به بعضی سپاهی ها و آخوندهای قدرت طلب باشی که در اینصورت نونت تو روغنه.

محمد ایران 92

سلام دوست خوبم آری… با عشق است که هر آنچه که می خواهید می توانید به دست آورد [گل]

وانا

اولش رو که خوندم گفتم من موفقیت رو انتخاب میکنم![نیشخند]

ریحانه

واییییییییییییی خیلی زیبا بود .. مرسی داداش [بغل][گل][گل][گل]

راضیه

سلام متن و وب زیبایی نوشتی بازم سر بزن خوشحال میشم

مهسا

mahshar bud