نظر شخصیت های جهان در مورد مقام معظم رهبری!

شخصیت معنوی وی مرا چنان تحت تاثیر قرار داد که پیش خودم فکر کردم چرا شخصیتی مثل من باید دبیر کل سازمان ملل باشد. پس از این دیدار شخصیت هایی که مرا جذب کرده بودند همه را به فراموشی سپردم

وی همچنین گفت: همیشه معتقد بودم که شخصیت های معنوی و عرفانی ، از مسایل سیاسی اطلاع ندارند ، ولی در دیدار اخیر وی را در اوج قداست ، شخصیتی سیاسی دیدم به طوری که آنچه از سیاسیون بزرگ در ذهنم بود همه را پاک کردم!

2.خاویر پرز دکوئیار

دکتر علی اکبر بشارتی، وزیر اسبق کشور در مورد ملاقات خاویرپرز دکوئیار با مقام معظم رهبری می گوید: «بعد از صدور قطعنامه 598 سازمان ملل، از سوی کشورهای قدرتمند دنیا بر کشورما فشارهای زیادی وارد می‌شد که قطعنامه را بپذیریم. در همان ایام خاویر پرزدکوئیار، دبیر کل وقت سازمان ملل متحد، برای رایزنی های لازم به ایران آمد و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که آن زمان رئیس جمهور بود، ملاقات کرد.

پس از ملاقات، دکوئیار به من گفت: رئیس جمهور شما از کدام دانشگاه علوم سیاسی فارغ التحصیل شده است؟

گفتم: چطور؟

گفت: من از چند دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکترای علوم سیاسی دارم و بیش از سی سال است که کار سیاسی می‌کنم و ده سال است که دبیر کل سازمان ملل هستم؛ در این مدت کمتر شخصیت سیاسی بوده که وی را ندیده و با او گفت‌ و گو نکرده باشم؛ ولی تاکنون شخصیتی سیاستمدارتر و هوشمندتر از رئیس جمهور شما ندیده‌ام».

3.ولادیمیر پوتین


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد مقام معظم رهبری می گوید «با توجه به مطالعاتی که من درباره مسیح داشته‌ام، در ملاقات با رهبر ایران، تمام ویژگیهای نوشته شده برای مسیح را در آیت‌الله خامنه‌ای دیدم و برایم متجلی شد که حکیم بزرگی در ایران نشسته است و به ذهن من خطور نمی کرد که او تا این حد همه جانبه نگر باشد. او حکیم و دانشمندی است که تصمیم‌گیری و تنظیم سیاست ایران با اوست و با وجود درایت و هوش سرشار وی، هیچ خطری متوجه ایران نمی‌شود.

من در ملاقات با او معنای واقعی قانون اساسی جمهوری اسلامی و مفهوم ولایت فقیه و ولایت علمای دینی را که شنیده بودم، فهمیدم».1

4.ارئول مارک گرچت، تحلیل گر اسبق سازمان سیا در امور خاورمیانه

وی در روزنامه نیویورک تایمز نوشته است: مشکل آمریکا این است که بعضی از روحانیون شیعه نمی خواهند فاصله خود را از سیاست حفظ کنند. اینها فرزندان آیت الله خمینی هستند.2
در مجله آلمانی اشپیگل مقاله‌ای تحت عنوان «آیت الله از جنس بتون» به قلم اولریکه پوتز منتشرشده است که صرف نظر از برخی تحلیل‌های نادرست, در آن مقاله، نویسنده آن به تحلیل جایگاه برتر و قدرتمند ولی فقیه در نظام جمهوری اسلامی پرداخته، به نحوی که به درستی تصمیم گیری نهایی در خصوص مسائل مهم و اساسی، مثل انرژی هسته‌ای و چگونگی رفتار با اپوزیسیون داخلی و فتنه پس از انتخابات و ... را موکول به نظر رهبری و ولی فقیه دانسته، در قسمتی دیگر از نوشتار خود، ولی فقیه و شخص آیت الله خامنه‌ای را از جمله قدرتمندترین افراد در جهان کنونی بر می‌شمرده است.

5.سید حسن نصرالله

...بنده به صورت اتّفاقی در یکی از جلساتی که وی در زمینه نظامی صحبت می‌کرد، حاضر بودم و دریافتم که وی انواع سلاح‌ها، استراتژی‌ های نظامی و حتّی روش‌های جنگ و کاربرد اسلحه را نیز می‌شناسد.

حقیقت آن است که ما در برابر شخصیتی عظیم و استثنائی هستیم؛ ولی بسیاری در این امّت از وی چیز زیادی نمی‌ دانند و احساس می‌ کنیم که این امام و این رهبر چه قدر در امّت خویش و حتّی در ایران، مظلوم و تنهاست؛ حتّی در جنبه آشکار و روشن شخصیتش، یعنی جنبه رهبری و سیاسی که در قالب رهبری بیست و دو ساله امّت تجلّی یافته است. شما در حقیقت در برابر شخصیتی قرار دارید که به معنای واقعی کلمه، دشمنان وی را محاصره کرده‌ اند و دوستان، حقّش را ادا نمی‌ کنند. دشمنان محاصره‌ اش کرده‌ اند و مانع رسیدن حقیقت و نور وی به جهان و امّت می‌ شوند و دوستان هم که حقّش را ادا نمی کنند.
مسئولیت ماست که این امام عظیم را به امّت بشناسانیم؛ تا از برکات وجود این‌ چنین رهبر، فقیه و متفکّری، بهره‌مند شود؛ متفکّری که به خیر امروز و فردا و دنیا و آخرت امّت می‌ اندیشد؛ کسی که در تمام سطوح با چالش‌هایی پنجه در پنجه می‌اندازد که در هیچ یک از دهه‌ ها و قرون اخیر، سابقه نداشته. این است هدف پر اهمّیت و حسّاس این کنفرانس... .

پی‌نوشت‌ها:
1. از خاطرات احمد مروی در همایش علمی - کاربردی تبلیغ؛ به نقل از خبرگزاری فارس.
2. روزنامه کیهان، 14/2/1382.
3. www.spiegel.de

/ 4 نظر / 381 بازدید
شکروی

Hello It was used You wish for the ending of Elevated God Be مرحبا انه كان يستخدم كنت ترغب في إنهاء الله مرتفعة أن تكون سلام بسیار مورد استفاده قرار گرفت برای شما از خداوند تبارک و تعالی عاقبت بخیری آرزومندم موفق باشید شکروی 30002404390696 سرفراز باد ایران http://salamshokravi.persianblog.ir

filaks.mihanblog.com

جالب بود اگه اومدی وبلاگ ما سید خراسانی یا شایستگی رهبری رو چک کن ادامه مطالب شماست