سخنانی زیبا از گاندی!

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری ، آنست که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی.

*

تمامی گناهان ، نهانی صورت می گیرد . آن لحظه ای که درک کنیم خداوند حق بر افکار ما گواه است ، شاید رها و آزاد شویم.

*

هیچ چیز نمی تواند مانع آن شود که به همسایگان خویش در ماورای مرزهای خود نیز خدمت کنیم.

*

این مرزها را هرگز خداوند به وجود نیاورده است.

*

من از محدودیتها و نارساییهای خود آگاهم و این آگاهی تنها مایه قدرتم می باشد. آنچه در زندگی خود انجام داده ام بیش از هر چیز دیگر در نتیجه اطلاع و قبول محدودیتها و نارساییها بوده است .


*

تنها از طریق عشق است که می توانیم به حقیقت برسیم، زیرا خداوند، نه تنها حقیقت است، بلکه عشق نیز هست. در نتیجه، بدون عشق به حقیقت، هیچ تجربه ای از حقیقت وجود نخواهد داشت، به بیانی دیگر ؛اگر می خواهیم روزی شاهد نفوذ حقیقت در تمامی جهان باشیم، باید به جایی برسیم که کم اهمیت ترین موجود جهان خلقت را به اندازه خود دوست بداریم و برای رسیدن به چنین جایی، نباید از هیچ یک از ابعاد زندگی بگذریم.

*

انسان نمی تواند در حوزه ای از زندگی خود با درستی و صداقت عمل کند در حالی که در سایر حوزه های زندگیش آلوده نادرستی هاست . زندگی ، واحدی تجزیه ناپذیر است.

*

من ارمغان تازه ای برای هند نیاوردم،فقط نتیجه ای را که از مطالعات و تحقیقاتم درباره تاریخ زندگی قهرمانان کربلا گرفتم ارمغان دولت هند کرده ام.

اگر بخواهیم هند را نجات دهیم واجب است همان راهی را بپیماییم که حسین بن علی پیمود.

 منبع برخی جملات: شباهنگ

/ 19 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حدیث آقا

سلام دوست قدیمی سخنان جالبی گذاشتی خوشم اومد ممنونم/سلامت باشید

منشور هنر

سلام. چه جالب؛ چون بنده هم با مطلبی مرتبط به گاندی بروز شدم. «...صحنه در آن کوچه تنگ و شلوغ حلبی آباد و وارد شدن آن شخصیت عجیب به خانه ای محقر، که فریاد شادی و هلهله مردم بدرقه اش می کرد بسیار عجیب بود. به اتفاق هم وارد اتاق محقری شدیم و در روی نیمکت نشستیم. احساس کردم که تمام هند نیز منتظر است چند کلمه حرف مرا بشنود. به آقای گاندی گفتم...» بر گرفته از کتاب «زندگی من» به قلم «چارلی چاپلین»

دلیله

درود بر تو دوست عزیز هستم همین نزدیکیها آدم ها در دو حالت همدیگر را ترک می کنند ، اول اینکه احساس کنند کسی دوستشون نداره ، دوم اینکه احساس کنند یکی خیلی دوستشون داره! ویکتور هوگو

وارش

ممنون زیبا بود [گل]

کله پوک

سلام.شما سر نمیزنی منم فکر کردم سر نمیزنی که سرنزنم!

جوانه

بسیار زیبا و فوق العاده[گل]

ذهن زیبا

سلام. حاجی خوبید؟! برام دعا کنید شدید!!! داره یه تحول بزرگ توی زندگیم ایجاد میشه! حتما سر نماز دعام کنید!

ذهن زیبا

این مداحی که روی وبتون گذاشتید دقیقا همون چیزیه که این چند وقته توی صحبتام هی به زبونم میومد! کاش گوش شنوایی داشته باشیم! حاجی بازم می گم برام دعا کنیدا!!!!!!

اینانا

سلام جملات جالبی بود..... سپاسگزارم