امروز جسارت به آرامگاه و بارگاه صحابی رسول خدا(ص) فردا...!

بیانیه ی آیت الله صافی گلپایگانی

بسم الله الرحمن الرحیم


وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلًا عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ

هتک حرمت مرقد مطهر صحابی جلیل القدر حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) و یاور باوفای حضرت امیر المؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) جناب حجر بن عدی و یاران عظیم القدر ایشان در سوریه توسط جنایتکاران و دژخیمان موجب تأثر و تأسف شدید مسلمانان جهان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام گردید.

انا لله و انا الیه راجعون
تعرّض به مقدسات مسلمانان و قبور مطهر بزرگان اسلام و بدن‌های پاکی که نشانه‌ی بزرگی از حقانیت اسلام و مکتب اهل البیت (علیهم السلام) است،‌ با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست و در نزد همه‌ی مسلمانان محکوم و مطرود است. چطور می‌توان باور کرد که عده‌ای که چهره‌ی اسلام عزیز را در جهان با خشونت معرفی نموده و بوئی از اسلام و انسانیت نبرده‌اند، و خود را موحّد و متعبّد معرفی نموده، خون صدها نفر از انسان‌های بی‌گناه، کودک و بزرگ و مرد و زن را با وحشیانه‌ترین وسایل وحشی‌گری به زمین بریزند و گردن حتّی نوجوانان را با شمشیر قطع نموده و آنها را در شبکه‌های ماهواره‌ای نشان دهند.

برای جهانیان روشن است که این افراد با کمک مستقیم بعضی از کشورهای مزدور منطقه و صهیونیزم و چراغ سبز سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشر، این جنایات را انجام می‌دهند و به جای آن که امروز به داد مسلمانان مظلوم میانمار برسند، این چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند.
اینجانب از تمام علمای جهان اسلام و دانشگاهیان و حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع می‌خواهم که برای جلوگیری از این جنایات و آدم‌کشی‌ها که اعتبار مسلمانان را در جهان مخدوش کرده است چاره‌ای فوری بیاندیشند و اختلافات جزئی و سیاسی را کنار گذاشته و فقط به فکر اسلام و قرآن و آبروی این دین حنیف و آسمانی باشند که اگر فردا این کار انجام شود دیر است و موجب پشیمانی می‌باشد. به داد اسلام برسید و مسلمانان را بار دیگر در جهان عزّت و آبرو دهید که آورنده‌ی قرآن کریم پیامبر رحمة للعالمین از شما انتظاری جز این ندارد که ان تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ

لطف الله صافی
22جمادی الثانیه

بیانیه دفتر آیت الله  سید صادق حسینی شیرازی

بسم الله الرحمن الرحیم
 
بار دیگر وهابیت، چهره غیر انسانی و ضداسلامی خویش را برای جهانیان آشکار کرد و با عملی أسف بار که هیچ دین و آیینی آنرا پذیرا نیست، اقدام به هتک حرمت قرآن کریم، و رسول الله(صلی الله علیه وآله) نمودند وبا نبش قبر صحابی جلیل القدر رسول خدا (صلی الله علیه و آله) جناب حجر بن عدی رضوان الله علیه لکه ننگ دیگری را از خود بر جای گذاردند.
 
شخصیت با عظمتی که از مسلمانان راستین و مؤمنان حقیقی و بندگان صالح خدا بشمار می رفت و در جنگ‌های صفین و جمل و نهروان،‌ در رکاب وصی بلافصل رسول خاتم و نفس او حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام ) شمشیر زده بود.حقیقتاً برای جامعه اسلامی دردناک است که عده ای با منتسب نمودن خود به دین مبین اسلام، چهره کامل ترین ادیان را چنین جلوه می دهند و در طول تاریخ با قتل و غارت و خونریزی، سبب اسلام هراسی در اقصی نقاط جهان شده اند و دست به دست صهیونیزم جهانی در پی تخریب چهره واقعی پیامبر رحمت و آیین پاکش هستند.

با کمال تاسف در طول تاریخ شاهد آن بودیم که این فرقه ضاله و منحرف، به کمک فتاوای کینه توزانه ی مفتی های بی تقوای وهابی، جسارت و اهانت های متعددی به بقاع متبرک مسلمین، از جمله قبور مطهر ائمه مظلوم بقیع علیهم السلام و حرمین عسکریین (علیهماالسلام) و قبر مطهر حضرت سکینه (سلام الله علیها) و... نمودند.

سکوت معنا دار نهادهای بین المللی و مجامع حقوقی آنقدر در مذاق این گروه تکفیری حلوات بخشید که این بار دست به جسارتی غیر انسانی زدند و با تخریب قبر مطهر شاگرد برجسته مکتب رسول خدا (صلی الله علیه و آله) جناب حجر بن عدی، پیکر مبارک و سالمش را از قبر بیرون آوردند و به مکانی نا معلوم منتقل نمودند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت الله سید صادق حسینی شیرازی ، پس از شنیدن این خبر تلخ و ناگوار، بسیار متأسف شدند و در بیاناتی فرمودند:

این جنایات بدلیل مانع شدن از حکومت غدیر است و سبب اصلی این جنایات کسانی هستند که نگذاشتند فرهنگ غدیر در جامعه اسلامی بر پا باشد. اگر چه خدای متعال ستمگران را مهلت می دهد اما بدون کیفر وا نمی نهد و خود وعده داده است که مستضعفان، ستمدیدگان و صابران را از یاری خویش و رستگاری و عزت برخوردار سازد.

در همین راستا، دفتر آیت الله شیرازی ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی،این فاجعه دردناک را ابتدا، به محضر مقدس حضرت حجت بن الحسن العسکری امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و سپس به مرجعیت شیعه و به مسلمانان جهان تسلیت و تعزیت گفته و از مجامع بین المللی و حقوق بشر و مسئولین دولت سوریه می خواهد تا این فاجعه تأسف بار را پیگیری نمایند. و در راستای انتقال پیکر مبارک این صحابی جلیل القدر رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و یار باوفای امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) ازهیچ اقدامی دریغ نکنند.

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ
 
دفتر آیت الله سید صادق حسینی شیرازی
22/جمادی الثانی/1434هـ ق ـ قم المقدسة

بیانیه ی آیت الله مکارم شیرازی

بسم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر فاجعه‌ای در جهان اسلام رخ داد و تروریست‌های تکفیری به قبه و بارگاه صحابی بزرگ پیغمبر اکرم(صلی الله علیه واله) و یار وفادار امیرمؤمنان علی(علیه السلام)، حُجر بن عَدی آن مرد زاهد و عابد و شجاع که در برابر طغیان‌گران زمان خود از بنی‌امیه قیام کرد و در نقطه‌ای نزدیک دمشق به نام «مَرجِ العَذراء» به دست حاکمان بنی امیه شهید و در همانجا به خاک سپرده شد، حمله کرده و بارگاه او را ویران کردند و حتی قبر او را نیز نبش کردند.

 این وحشیان آدم‌نما که در تاریخ نمونه‌ای ندارند نه بر زندگان رحم می‌کنند نه بر شهیدان به خاک خفته و به یقین اگر قدرت پیدا کنند، گنبد و بارگاه ملکوتی پیغمبر خدا(صلی الله علیه واله) را نیز ویران خواهند کرد، همان‌گونه که بارها تلویحآ یا تصریحآ گفته‌اند ولی از هجوم افکار عمومی مسلمانان وحشت دارندما این جنایت بزرگ را شدیدا محکوم می‌کنیم و هرگز جامعه اسلامی به ویژه شیعیان جهان آن را فراموش نخواهند کرد و قطعا این جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان به زودی خواهند رسید.

 به حامیان آنها از دولتمردان ترکیه و عربستان سعودی و قطر گرفته تا آمریکا و اسرائیل می‌گوییم «شرمتان باد از این جنایات زشت و ضد بشری کسانی که شما از آنها حمایت می‌کنید که با هیچ یک از معیارهای انسانیت سازگار نیست».می‌دانیم دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل می‌خواهند با تشویق کردن این جنایات، جنگ مذهبی و فرقه‌ای در میان مسلمین ایجاد کنند، ولی به یقین با بیداری اسلامی هرگز موفق نخواهند شد.


بیانیه آیت‌الله سبحانی

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تبارک وتعالی: قل هل ننبئکم بالاخسرین اعمالا الذین ضل سعیهم فی الحیاه الدنیا وهم یحسبون انهم یحسنون صنعا.
اما بعد ؛باخبر شدیم که اعضای یک گروهک وهابی و تکفیری و کسانی که حرمتی برای خداوند، پیامبر اکرم(صلی الله علیه واله) و اصحاب آن حضرت قائل نیستند، به مرقد صحابی جلیل حجربن عدی تعدی کرده و با بازیچه قراردادن قبر شریف وی ، این مکان را نبش کردند ، این کار تجاوزی آشکار به مقدسات اسلامی محسوب می‏شود.

ما ازعلمای اسلام در تمامی جهان اسلام می‏خواهیم که بشدت در مقابل این جنایتکاران بایستند؛ جنایتکارانی که در مقام حرف، مدعی تلاش برای اعتلای کلمه توحید ، مبارزه با شرک و دفاع از صحابه هستند؛ اما در مقام عمل، به خود جرأت می دهند که به هتک حرمت و کرامت پیامبر اکرم(صلی الله علیه واله) و صحابه کرام آن حضرت ـ که خون خود را در راه نشر توحید و ریشه کن کردن شرک تقدیم کردند ـ بپردازند.

این جنایت و جنایاتی از این دست که پیش از این رخ داده است اقدامی خطرناک است که خدای ناکرده با اقداماتی خطرناک‏تر ادامه خواهد یافت؛ پس بر حکومت‏های اسلامی، علماء بزرگ مسلمان و امامان جمعه و جماعات واجب است که با بسیج توده های مسلمان، در مقابل این موج کینه توز و خطرناک بایستند.

انالله و اناالیه راجعون

و الی الله  المشتکی

منبع:شهیدان زنده اند

/ 7 نظر / 5 بازدید
عمه

لعنت الله علی القوم الظالمین[گل]

مامان صالح

این روز ها جهان اسلام را بسان کودکی میبینم که برای آمدن پدر لحظه شماری میکند .اللهم عجل لولیک الفرج

عاطفه

اللهم عجل لولیک الفرج![نگران][نگران][نگران]

در جستجوی رهایی

واقعا که همینه... خدا لعنتشون کنه ممنون شما هم با افتخار لینک شدید. در پناه حق[گل]

رضا

واقع دردناکه.. جهان اسلام کودک نیست.. فقط جوانیست که راه ش را گم میکند..هنوز پا نگرفته که امثال بودایی ها به جرم مسلمانی، سلاخی میکنند

gharibe

فریب ما مـــخور اقـــا دروغ میگوییم به جان حضرت زهرا دروغ میگوییم چه ناله ای چه فراقی چه درد هجرانی نیا نیا گـــل طاهــــــا دروغ میــگوییم تمــــام چشم براهی و انتظار و فـراق و ندبه های فرج را دروغ میـــگوییم دلی كه مامن دنیاست جای مولا نیست اســــیر شهـــوت دنیا دروغ میــگوییم زبان سخن ز تو گویـد ولی برای مقام به پیش چشم خــدا هم دروغ میـگوییم كــدام نالـه غربـت كــدام درد فـــراق قســـم بـه ام ابـــیها دروغ میگـــوییم خلاصه ای گل نرگس كسی به فكر تو نیست و مــا به وسعــت دریا دروغ میگوییم مـــرا ببخش عزیزم كــه باز میگویم نیا نیا گل طــاها دروغ مي گــوييم !

سمانه

كجاست آنكه براى بركندن ريشه ظالمان و ستمگران عالم مهيا گرديده؟ كجاست آنكه منتظريم اختلاف و كج رفتاريهاى اهل عالم را به راستى و اصلاح كند؟ كجاست آنكه اميدواريم اساس ظلم و عدوان را از عالم براندازد؟ كجاست آنكه براى تجديد فرائض و سنن اسلام كه محو و فراموش گرديده؛ ذخيره است؟ كجاست آنكه براى برگردانيدن ملّت و شريعت مقدّس اسلام اختيار گرديده؟ كجاست آنكه آرزومنديم كتاب و حدود آن را احيا سازد؟ كجاست آنكه دين، ايمان و اهل ايمان را زنده گرداند؟ كجاست آنكه شوكت ستمكاران و متعديان را در هم مى شكند؟ كجاست آنكه بنا و سازمانهاى شرك و نفاق را ويران مى كند؟ كجاست آنكه فسق و عصيان و طغيان را هلاك و نابود مى گرداند؟ كجاست آنكه براي کندن ريشة گمراهى و دشمنى مهياست؟ کجاست....؟