توبه نامه گالیله

توبه نامه ی گالیله

«در هفتادمین سال زندگی در مقابل شما به زانو درآمده ام و در حالی که کتاب مقدس را پیش چشم دارم و با دستهای خود لمس می کنم، توبه کرده و ادعای خالی از حقیقت حرکت زمین را انکار می کنم و آنرا منفور و مطرود می نمایم»

(به قول یکی از دوستان که تو قسمت نظرات نظر قشنگش رو برامون گذاشته بود) سپس پا بر زمین کوبید و گفت" اما تو کار خودت را بکن و بچرخ!

آری این بود چکیده ای از علم در مغرب زمین!

چه دانشمندانی که یک به یک در خشم کشیشان و کلیساهای یهودیت و مسیحیت زنده زنده در آتش سوختند!

دقیقا در همان زمان در کشورهای اسلامی دانشمندان بر قله های رفیع علم بودند و روحانیون مسلمان در مساجد و حوزه های علمیه کلاس های درس و بحث نجوم و شیمی و فیزیک و طب و منطق و فلسفه و... و فقه اسلامی میگذاردند و شعار خود را کلام پیامبر خدا "اطلبوالعلم و لو بالسین" قرار داده بودند!

چرا که امام محمد باقر علیه السلام در هنگام تدریس کلاس های نجوم و شیمی و فیزیک و ریاضی و... و فقه اسلامی مدام به دانشجویان خود گوشزد می نمودند که:

"دوست ندارم جوان مسلمان را در غیر از این دو حال ببینم یا معلم باشد یا متعلم!!!"

آری! اینچنین بود که گالیله به قیمت حفظ جانش برای در امان ماندن از آتش خشم کلیسا و کشیشان در مقابل کتاب مقدس توبه نمود!

/ 10 نظر / 20 بازدید

? نامفهوم بود[سوال]

فائزه

جریان چیه ؟؟؟؟[سوال][سوال][سوال]

mina

اگه درست یادم باشه بعد این جمله پا برزمین زد و گفت اما تو کار خودت را بکن و بچرخ

منو عشقم

ای معنی انتظار یـــــــک لحظه بایست دیوانه شدن به خاطرت کــافی نیست ؟ برگرد نگاهم کــــــــــــن و یک جمله بگو تکلیف دلی که عاشقش کردی چیست .

باشو

[گل]

آها فهمیدم

زینب

سلام برادر فهیم..مثل اینکه دل پری دارید؟چرا کامنتتون این قدرناراحت بود؟! شما فلسفه میخونید...یا تاریخ ادیان؟درهرصورت پست هایتان زیباست...برای من هم دعا کنید...قبلا بچه درسخون بودم ولی الان با اینکه ترمای اولم حسابی بی انگیزه شدم و.... راستی دانشجوی چه شهری هستید؟! واقعا خوبه که انقدر اهل تحقیقید ...ودیدگاه ادیان دیگه رو نسبت به شخصیت های دینی مون که خودمون قدر دانشون نیستیم بیان میکنید...البته جای سواله که از فضایل امام علی بنویسند ومسلمان نشوند...!!